Kominictví

Kominictví – skvělý tah znamená účinné topení

Štěstí nese kominík, chytněte se za knoflík… Dříve se věřilo, že kouř v kamnech z domu vyhání zlé duchy, a že kominík přináší štěstí. Jestli z vašich komínů vypudíme duchy, to nevíme. Každopádně vám přineseme štěstí:

 

Zařídíme, aby komín odpovídal všem předpisům, parádně táhnul a vy jste neměli žádné starosti.

Kontrola a čištění komínů

 

Je ve vašem vlastním zájmu mít komín v dokonalém stavu. Pravidelné kontroly a čištění jsou jistotou, že topíte bezpečně a efektivně. Nechceme vás strašit, ale podle statistik se v ČR ročně otráví spalinami kolem 300 lidí. Nemluvě o tom, že bez údržby můžete způsobit neštěstí sobě nebo sousedům.

 

 

Frézování komínů

 

Koupili jste dům a starý komín nevyhovuje? Nebo měníte kotel na tuhá paliva, který potřebuje kouřovod o větším průměru? Starý komín není třeba hned bourat a stavět nový. Přijedeme k vám a zjistíme, jestli váš problém vyřeší frézování – zvětšení průměru komína dle vašich potřeb.

 

 

Vložkování komínů nerezem

 

Dříve se stavěly komíny s velkým vnitřním rozměrem. Mohlo by se tedy zdát, že v takovém komínů to musí svištět jedna báseň. Jenže spáry mezi cihlami se brzy začnou drolit, usazuje se dehet a tah pak není nic moc. Ideální možností je komín vyvložkovat: Docílíte tak bezchybného a účinného provozu, ať už topíte v kamnech, krbu, nebo v kotli.

 

 

Vložkování komínů keramikou

 

Chcete, aby vás vložka v komínu přežila? Nabízíme také méně obvyklou variantu vložkování – keramikou. Hlavní výhodou keramických vložek je velmi dlouhá životnost, odolnost proti vyhoření a prohoření. Trvanlivost lze často srovnat s celkovou životností domu. Hodí se pro všechny typy paliv. Komín však musí vést přímo.

 

 

Stavby nových komínů

 

Někdy se frézování, ani vložkování komínů, nevyplatí. Investice by byla příliš vysoká. Proto bývá lepší starý komín zbourat a vyšvihnout zbrusu nový. Výhodou je, že postavíme komín, který přesně vyhoví vašim požadavkům – výška, šířka, příprava pro průměr kouřovodu.

 

 

Teplovodní a horkovzdušné krby

 

Nechcete se doma ochudit o příjemné sálavé teplo krbu, ale přesto chcete tímto jedním zdrojem tepla vytápět více místností? K tomu využijete buď teplovodní krb s vložkou, který napojíte na systém ústředního topení. Nebo horkovzdušný krb, s nímž teplo do dalších prostor rozvádíte horkovzdušnými rozvody samotížně, nebo ventilátorem.